HABERLER & DUYURULAR
OTEL ARA
REZERVASYON İÇİN
Online Otel Rezervasyon ön başvuru formunu doldurmak için lütfen TIKLAYINIZ...
GÖRÜŞLER & ÖNERİLER
Düşünceleriniz bizim için değerlidir. Görüş ve önerileriniz için lütfen TIKLAYINIZ...
ÜYELİK İÇİN
E - Postanızı sisteme kaydedin gelişmelerden ilk siz haberdar olun. KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ
 
 
Yurt Dışı Eğitim
 
» Internship « GERİ
 
Adaylarda Aranan Özellikler :
- 18 - 32 yaş arası
- En az Lise Mezunu, Tercihen Turizm Ön Lisans veya Lisans Mezunu
- En az Orta Derecede ve Tercihen Akıcı İngilizce Konuşabilen
- Turizm Sektöründe en az 2 yıllık iş veya staj tecrübesi olan kişiler başvurabilir.

Program Hakkında Özet Bilgi :
World Wide Career, Amerika'da J1 internship vizesi ile Otelcilik ve Turizm Staj Program Yerleştirmesi ve DS2019 sponsorluğu yapan kurumlar arasında, gerçek anlamda ve her yönden sektörünün lideri olan HRC International'in Türkiye Tek Temsilcisidir. Özellikle Amerika'da ve dünyanın önde gelen turizm destinasyonlarında saygın otellerde 12 aylık maaşlı turizm kariyer geliştirme programı sunar. Her departmanda ( Rooms Division, Food and Beverage veya Culinary ) ve seviyede ara eleman veya orta kademe yönetici ( supervisor veya departman müdürü olarak ) otel çalışanları için kariyer gelişim program seçeneğimiz bulunmaktadır.

Oteller Amerika, İngiltere veya Dubai, Çin, Maldive Adaları gibi gelişen gözde turizm merkezlerinin büyük şehir merkezlerinde veya en ünlü turistik cazibe merkezlerindedir. Amerika'dan şehir isimleri için örnek vermek gerekirse oteller, New York, Boston, Chicago, Washington DC, Richmond, Atlanta, Dallas, Miami vb şehir merkezlerinde Business, Convention Center, Airport veya Resort otellerdir. HRC International olarak J1 Internship vizesi ile otel iş yerleştirmesini Hilton, Starwoods, Sheraton, Marriott, Ritz Carlton, Hyatt, Intercontinental, Westin, Crown Plaza gibi üst sınıf kaliteli Amerikan zincirlerin 3 - 4 veya 5 Diamonds statüsündeki High Class otellerine yapmaktayız. Otel kapasite ve büyüklükleri ise 50 odalı butik otellerden 5000 odalı devasa Casino Otellerine kadar çok çeşitlilik göstermektedir, kısacası her adayın bölge, otel tipi, büyüklüğüne, otel zincir işletmesine ilişkin tercih ve taleplerine cevap verecek zenginlikte ve kalitede otel seçeneklerine sahibiz. Güncel otel ve iş pozisyonu alternatiflerimizi www.hrc-international.com dan Current Openings linkimizden her zaman takip edebilirsiniz.

Programa kabul edilen internler yerleştikleri otelde yaptıkları işe göre ortalama 8 - 12 USD saatlik ücretle çalışmaktadırlar. Bazı orta kademe yönetici pozisyonu iş sözleşmeleri yıllık 30,000 - 40,000 USD maaşlı da olabilmektedir. Programa kabul edilen aday vize başvurusunu yapmadan önce hangi otelde, hangi görevde ne kadar ücretle, haftada kaç saat çalışacağını, gideceği otel işletmesi, bölge ve şehir, konaklama, ulaşım vb her türlü konu hakkında detaylı bilgiyi bizden almaktadır. Konaklama masrafı, gidilen şehre, ev tipine vb nedenlerle değişiklik göstermekle birlikte paylaşımlı olarak, aylık ortalama 400 USD - 800'dır.

Program Başvuru Evrakları :
1- İstenilen formata uygun fotoğraflı İngilizce CV
2- Dear Employer ( Cover letter ) diye anılan İngilizce niyet mektubu
3- Ön mülakat formu ( İnterview Reportun ofisimizde doldurulması )
4- En son diplomanızın İngilizce Tercümesi ve Ingilizce Transkriptiniz
5- Otel referans mektupları ( İngilizce yazılmış )
6- Pasaport fotokopisi ( pasaportun ilk 3 sayfası, alınış - son geçerlilik sayfaları ile en son kimlik bilgisi sayfası )
7- Sağlık raporunuzun İngilizce Tercümesi
8- Sabıka kaydınızın İngilizce Tercümesi
9- www.testpodium.com dan English Level 2 online seviye tespit sınavının sonuç maili

Program Maliyeti : 5000 USD
1- 12 Aylık Program Ücreti ( İş Yerleştirmesi, DS2019 un getirilmesi ve vize  danışmanlığı ve 13 Aylık acil sağlık ve kaza sigortası dahil ) : 3200 USD
2- 251 USD Vize masrafı ( 100 USD SEVIS fee, 131 USD Fortis Banka yatırılacak Amerikan Konsolosluğu vize başvuru ücreti, 20 USD Pin No : vize randevu alma Bedeli )
3- Yaklaşık 500 Euro tek yön uçak bileti
4- Ortalama 750 USD ilk gidişte gereken cep harçlığı

Program Başvuru Süreci 1 ila 3 ay arasındadır ve şöyle işler :
1- Başvuru dosyanızı eksiksiz olarak hazırlayabilmeniz için gerekli danışmanlık verilir.
2- Dosyanız partnerimize gönderildikten sonra ortalama 1 hafta sonra partnerimizle telefon mülakat tarihi ve saatiniz tarafınıza bildirilir.
3- Telefon mülakatından 1 ila 3 gün sonra mülakat sonucu ve olumlu ise sunulan otel teklifi ile ilgili mail size gönderilir.
4- Otel teklifinizi kabul edip etmediğinizi teklif size gönderildiği tarih itibarı ile en geç 3 iş günü sonuna kadar bize bildirirsiniz.
5- Siz de otel teklifimizi olumlu buluyorsanız, otel işvereni ile aranızda telefon mülakatı tarihi ve saati belirlenir.
6- Otel mülakatı sonrası otel de sizi kabul edip onay verdiğinde program ücretinizi tamamlarsınız ve vizeniz için gerekli olan DS2019 unuz getirtilir.
7- DS2019 unun gelmesi itibari ile Amerikan Konsolosluğundan vize randevunuz alınır ve vizeye başvurusu için gereken belgeler konusunda size detaylı danışmanlık verilir.
8- Vizenizi aldıktan sonra daha önceden rezervasyonunu yaptırmış olduğumuz uçak biletiniz kesilir ve işvereninize havaalanı karşılamanızın ayarlanması için uçuş bilgileriniz ilerletilir.
9- Otelinize ilk varışınızda kalıcı konaklamanızı ayarlayana kadar 15 gün kadar işvereniniz size çalışacağınız tesis bünyesinde ücretsiz konaklama sağlar ve kalıcı konaklama ayarlamanız, sosyal sigorta ( social security number ) başvurunuz veya banka hesabı açtırmanız gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılamanız konusunda da size yardımcı olur.
dolphin blue travel © 2009. Her hakkı saklıdır. Designed by VuSLaD
Şeker Mahallesi Şefikcan Caddesi Avrukon Plaza 31/G Selçuklu / KONYA
Telefon: +90 (332) 353 80 20   -   Faks: +90 (332) 353 80 21